آخرین اخبار منتشر شده حاکی از موافقت دولت با افزایش سهم شناور آزاد شرکت‌های وابسته به دستگاه‌های اجرایی در بازار سرمایه، با هدف ساماندهی وضعیت بازار سرمایه به منظور استفاده از فرصت‌های تأمین مالی از این بازار، دارد.

به موجب این تصمیم، کلیه دستگاه‌های اجرایی مکلفند همکاری لازم را با وزارت امور اقتصادی و دارایی در افزایش سهم شناور آزاد (حداقل به میزان ۲۵ درصد) شرکت‌های تابعه اعم از شرکت‌های دولتی و شرکت‌های تابعه نهادهای عمومی و سازمان‌ها و صندوق‌های بازنشستگی، مطابق مقررات بورسی در بازار سرمایه به عمل آورند. همچنین مصوبه افزایش سهام شناور آزاد شرکت‌ها به ۲۵ درصد ابلاغ شد که می توانید در ادامه مشاهده کنید.

مطالعه بیشتر: لایحه دو فوریتی افزایش سرمایه و افزایش سهام شناور آزاد، دو مصوبه مهم روحانی

همچنین سازمان برنامه‌ و بودجه مکلف است ماهانه ۵ درصد از تخصیص بودجه دستگاه‌هایی را که متناسب با گزارش سازمان بورس و اوراق بهادار نسبت به افزایش سهام شناور آزاد شرکت‌های مربوط اقدام نمی‌کنند، کاهش دهد.

هیات وزیران در راستای تقویت و مدیریت عرضه سهام شرکت‌ها در بازار سرمایه و تأمین مالی بیش از پیش شرکت‌های بورسی در بازار سرمایه از طریق افزایش سرمایه با استفاده از سرمایه‌های خرد تزریق شده به آن، لایحه افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی را با قید دو فوریت مصوب کرد تا در مجلس شورای اسلامی به تصویب نهایی برسد.

منبع: اقتصاد نیوز

در جلسه امروز ۲۹ تیر ۹۹ مصوبه افزایش سهام شناور آزاد شرکت‌ها به ۲۵ درصد ابلاغ شد که می توانید در ادامه مشاهده کنید:

 

مصوبه افزایش سهام شناور آزاد شرکت‌ها به ۲۵ درصد ابلاغ شد