محصولات شرکت‌های فولادی ایران در سال ۲۰۱۹ به ۲۵.۶ میلیون تن رسید. انجمن جهانی فولاد اعلام کرد: تولید محصولات شرکت‌های فولادی ایران در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال گذشته، ۴.۵ درصد افزایش یافته است. ۵ استان کشور توانسته اند در مجموع با ۵۱ درصد ظرفیت اسمی در طرح‌های تولید فولاد مشغول فعالیت هستند.

تولیدات فولاد سازان ایران به ۲۵.۶ میلیون تن رسیده است

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس:

انجمن جهانی فولاد اعلام کرد: تولید جهانی محصولات فولادی در سال ۲۰۱۹ با ۳.۴ درصد افزایش نسبت به سال گذشته به ۱.۷میلیون تن رسید که در ایران با ثبت رشد ۴.۵ درصدی، ۲۵.۶ میلیون تن بوده است.

بر اساس این گزارش، استان‌های کرمان، خوزستان، یزد، فارس و گیلان به ترتیب با ۱۴،۱۳،۱۰، ۸ و ۶ درصد در مجموع با ۵۱ درصد ظرفیت اسمی در طرح‌های در دست اجرای تولید فولاد فعالیت دارند.

۵۴ درصد از ظرفیت اسمی واحدهای فعال این صنعت نیز به استان‌های خوزستان، یزد، هرمزگان و اصفهان با ۱۶، ۱۵، ۱۲ و ۱۱ درصد و ۶۶ درصد به اصفهان، قزوین، یزد، خوزستان، مرکزی و آذربایجان شرقی با ۲۰، ۱۲، ۹، ۹،۸ و ۸ درصد تعلق دارد.

طبق اعلام وب سایت TRADE MAP در سال ۲۰۱۹ ، رتبه ایران در واردات و صادرات جهانی فولاد در میان ۱۹۶ و ۱۲۶ کشور، ۱۵۹ و ۱۹ و میزان واردات برابر ۴۲ و ۳۰۲ میلیون دلار و صادرات ۳۱۲ و ۲۵۲ میلیون دلاربوده است.

همچنین بخوانید: فضای سالم و رقابتی در بازار با عرضه فولاد در بورس کالا