سلام دوستان امیدوارم که حال دلتون خوب باشه و به حال بد این روزهای بازار بورس گره نخورده باشد! در این پست با توجه به وضعیت بازار بورس ۵ آبان ماه ۹۹ و اخبار منتشر شده، قصد داریم وضعیت بازار بورس ایران در سه شنبه ۶ آبان ماه ۹۹ پیش بینی کنیم!

شاخص کل امروز ۵ آبان ۹۹ با ۳۷۴۷۰ کاهش و افت ۲.۷۳ درصدی به ۱ میلیون ۳۳۶ هزار و ۳۸۶ واحدی رسید و شاخص هم وزن با ۴۷۸۰ واحد کاهش به ۳۸۴,۳۴۱ واحد رسید.
ارزش معاملات امروز ۶۰,۳۷۲.۹۵۴ میلیارد تومان و حجم معاملات ۶.۸۷۲ میلیارد می باشد.

 

وضعیت بازار بورس ایران در سه شنبه ۶ آبان ماه ۹۹ چه می شود؟

روند نزولی این روز های بازار بورس ایران دستخوش جو هیجانی ناشی از انتخابات آمریکا می باشد! اما فعالان با تجربه بازار سرمایه می دانند که این بازار نسبت به هر بازار دیگر البته با دید بلند مدت، سودمند تر بوده و در چنین وضعیتی فقط سهامداری را به تازه واردان توصیه می کنند. پیش از این مطلب در رابطه با تاثیر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بر بورس ایران جمع آوری نمودیم و در آن بیان کردیم که نتیجه این انتخابات هر چه شود تاثیر چندانی بر روند بازار بورس ایران خواهد داشت! جو بایدن و ترامپ هر دو سیاست مشابهی در مقابل ایران دارند و این رفتار هیجانی سهامداران است که جو بازار را بر هم زده.

اما با انتشار اخباری مبنی بر تکذیب افزایش نرخ سود بانکی و جدی گرفتن موضوع بازارگردانی در بازار بورس می توان به آغاز مجدد روند صعودی بازار بورس و کاهش نوسانات، حداقل پس از اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا امیدوار شد.

سرمایه گذاری در بورس بهتر است یا بانک؟

قالباف اصل : بورس به تعادل می‌رسد

قالیباف اصل، رئیس سازمان بورس اوراق بهادار به منظور حفظ تعادل بازار بورس گفت: موضوع بازارگردانی در بازار بورس باید بسیار جدی گرفته شود زیرا اگر بازارگردان‌ها به صورت کامل در بازار سرمایه فعال شوند می‌توانند یک تعادلی را در بازار ایجاد کنند.

همتی: بانک مرکزی به دنبال افزایش نرخ سود نیست!

به گفته رئیس بانک مرکزی، شایعه افزایش نرخ سود بانکی صحت ندارد و بانک مرکزی به دنبال روش دیگر برای کاهش فشار تورمی در بازار ها می باشد. از این رو انتطار می رود که وضعیت بازار بورس فردا سه شنبه ۶ آبان ۹۹ متعادل تر باشد.